وکیل تلفنی

وکیل تلفنی

وکیل تلفنی | موسسه حقوقی تهران وکیل
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در این مطلب برای شما دوستان عزیز در مورد وکیل تلفنی توضیحاتی را آماده کرده ایم که می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این مورد کسب نمایید. در ادامه با ما باشید.
وکیل تلفنی | موسسه حقوقی تهران وکیل

پیدا کردن وکیل از طریق اینترنت

راه حل مناسـب تر که هم اکنون در همـه مسائل گسترش پیدا کـرده هست مقوله جستجوی وکیل به شکل اینترنتی می باشد. پیدا کردن وکیل از طریق اینترنت می‌تواند ما را در مقایسه میان وکلای مختلـف و تخصص آن‌ها کمک کند. سایت‌های متفاوتی به امر جستجوی وکیل می‌پردازند. پیشنهاد ما به شما برای گزینش برترین وکیل، پیدا کردن چندین وکیل و دارا بودن حرف مختصر با هر کدام از آنان می باشد. سرانجام می‌توانید متوجه شوید که کدام وکیل توانایی بهتری برای کمک کردن به شما را دارد. وکلای ثبت شده در سایت ها خدمت آمادگی عرضه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی و مشاوره حقوقی آنلاین به شما مخاطبان را دارند و موقعی تمایل شما، توانایی رجوع حضوری به دفتر کار این عزیزان نیز فراهم می باشد.
پیدا کردن وکیل ماهر امری هست که هر یک از ما در طول زندگـی شانس دارد به روشی به سراغش برویم. در واقع هرکدام از ما در طول زندگـی شانس دارد که به دلیل مسائل حقوقی که برایمان پیش می آید نیازمند مشورت با یک وکیل دادگستری و به تبع آن پیدا کردن وکیل خوب باشیم. این مساله می‌تواند پاس نشدن یک چک، مـوارد خانوادگی یا تنظیم قرارداد خرید یک مسکن باشد. ضمناً همان گونه که همیشه گفته شده هست ممانعـت مناسـب تر از بهبود می باشد. چنان چه ما یاد بگیریم که پیش از انجام هر معامله و عقدی با یک وکیل دادگستری گفت گو کنیم، قطعا هم کمتر با مـوارد حقوقی مواجه می شویم و هم در مواجهه با آن ها سریع تر و مناسـب تر به سرانجام می رسیم. پیش گرفتن رویه مشاوره با یک وکیل پیش از تهیه مساله در هزینه‌ها و وقـت ما هم به شدت صرفه جویی می کند. برای اطلاع شما می بایست عنوان کنیم که غالب پرونده‌هایی که به دادگستری ارجاع داده می شود تا وقـت به سرانجام رسیدن حداقل یک سـال طول می کشد.
در اکثر کشورهای جهان فرهنگ مشاوره با وکیل به عنوان یک اصل اجتماعی بیـن اشخاص قبول کـرده است. بسیاری از اشخاص پیش از اتخاذ تصمیمات مختلـف با وکیل خود به گفت گو می‌پردازند حتی چنان چه این مشاوره از جنس مشاوره حقوقی تلفنی و یا مشاوره حقوقی آنلاین باشد.  سرانجام اکثر مـوارد حقوقی پیش نمی آید. حتی اکثر خانواده‌ها در این جوامع حاوی وکیل خانوادگی خود می باشند که شبیه یک امین و مشاور همیشه در کنار اعضای خانواده می باشد.
با دقت به مسائل گفته شده و ضمناً با عنایت به ارزش موضوعاتی که در دادگستری گفته می‌شود و معـمولا به جان، مال یا آبروی افـراد مشابه هست پیدا کردن وکیل یکـی از موضوعات با ارزش هر شهروند می باشد. بطور سنتی پیدا کردن وکیل از طریق نزدیکان و آشنایان صورت می گرفت به این معنا که با سوال از افـراد از آن‌ها می‌خواهیم که به ما وکیلی معرفی کنند. گرچه این شیوه ویژگی ها ی مقـداری دارد ولی معایب آن آشکار می باشد. اولا جستجوی وکیل بوسیـله افـراد عادی برخـی وقتها اوقات به هیچ عنوان میسر نیست. چرا که در شهر ما یا در نزدیکـی محل سکونت یا محل کار ما حضور ندارند. ثانیا سوال از اشخاص غیر آشنا با حقوق نمی‌تواند کمک شایانی به ما نماید. همان گونه که هر پزشک یک تخصص ویژه ای دارد و معـمولا افـراد عادی نمی‌توانند دربـاره آن تخصص اظهارنظـر کنند، در مـورد وکیل هم این ویژگی ها حاکم می باشد. همچنیـن فردی که شما با وی گفتگومی‌نمایید نهایتا با یک یا دو وکیل معاشرت و مشورت کرده هست و اکثر وکلا را نمی‌شناسد و طبیعتا نمی‌تواند شما را در یک مقایسه خوب کمک نماید.
اما مهم‌ترین ملاک برای گزینش وکیل خوب وجود اعتماد می باشد. در گزینش یک وکیل احساس مسئولیت شخـص امری مهم خواهد بود چراکه رابطه وکیل و موکل مبتنی بر اعتماد طرفین می باشد. وکیل از راه‌های قانونی و پیچ‌ وخم‌هایی‌ که در قوانین می‌شناسد، می‌تواند موکل را گول بزند یا کار وی را به تعویق بیندازد؛ پس می بایست وکیلی را گزینش کرد که اخلاق‌مدار باشد. برای معرفت بهتر از وکیل مناسب می‌توان از مشورت یا مشاوره با چند وکیل و مقایسه راهنمایی‌های آنان بهره گیری نمود؛ در این صورت می‌توانیم وکیلی را که اطلاعات زیـادتر و تجربه زیادتری در پرونده‌های درست و موفق داشته را گزینش کنیم. ضمناً نکته با ارزش دیگری که ضـروری هست بدانیم این هست که تجربه و آگاهی در امر وکالت به هیچ عنوان به سن و سـال بر نمی‌گردد و چه بسا شانس دارد وکلای جوانی در این حرفه کار کنند که آگاهی آنان از بعضـی وکلای باسابقه خیلی زیـادتر باشد. اما بدیهی هست که ضـروری هست وکیل در حوزه مشابه با دعوایی که در محکمه دارید،‌ مهارت ضـروری هم داشته باشد.

مشاوره حقوقی حضوری یا تلفنی؟ 

وکیل تلفنی | موسسه حقوقی تهران وکیل

رجوع به وکیل برای دنبال کردن و احقاق حقوق مدنی و کیفری، به غیر از آگاهی تام وکیل بر همه مـوارد حقوقی و قانونی، از آنجا رونق یافت که معـمولاً مردم فرصت و هزینه ضـروری برای دنبال کردن شخصی کارها قانونی خود در اختیار نداشتند. با دقت به این موضوع، اقسام مشاوره های حقوقی تلفنی و اینترنتی نیز گسترش پیدا کرد. ولی چنان چه فکر می نمایید کماکان روش مشاوره حقوقی حضوری برای شما بهـتر هست و مناسـب تر به سرانجام می رسید،
مشاوره حقوقی حضوری برای چه اشخاصی مناسب می باشد؟
·        اگر شما مشکلتان بیشتراز یک پرسش معمولی هست و نیاز به توضیح در مـورد آن دارید؛
·        اگر سؤالات بیشتری در مـورد مساله خود دارید؛
·        اگر برای اعتماد به وکیل خود نیاز به دیدار رو به رو با او را دارید؛
·        اگر مدارک و اسناد بیشتری را می بایست به ملاحظه وکیل مورد نظـرتان برسانید؛
در اینصورت برترین مورد برای شما مشاوره حقوقی حضوری می باشد.

ویژگی های مشاوره حقوقی حضوری

حضور در دفتر وکیل، به شما قدرت شناسایی زیـادتر و اعتماد بهتری در حوزه تسلط وی به مـوارد حوزه تخصصی وکالتش را می دهد. شما با رجوع حضوری خواهید توانست با مراجعین قبلی حرف کـرده و از میزان رضایت آنان نسبت به روند دنبال کردن پرونده اطلاع داشته باشید. علاوه بر آن خواهید توانست از نزدیک با رزومه کاری و پرونده های قبلی وکیل مورد نظـر آشنا شوید.
نکنه های قابل دقت در مشاوره حقوقی حضوری
قبل از گزینش نوع مشاوره، اعم از حضوری، تلفنی و اینترنتی می بایست نکته های را مد نظـر قرار دهیم تا با آگاهی کامل نوع پروسه دنبال کردن پرونده حقوقی خود را گزینش نماییم.
بدیهی هست که مشاوره حقوقی حضوری، منوط به پرداخت حق مشاوره می باشد. مناسـب تر هست قبل از حضور در محل دفتر وکیل خود، از هزینه حدودی حق مشاوره به شیوه تلفنی یا مجازی آگاهی پیدا کنید تا بتوانید مناسـب تر تصمیم گیری نمایید .
جدای از این برای ممانعـت از اتلاف زمان خود، همه اسنادی که احتمالا می دهد ضـروری باشند را به همراه داشته باشد. در این زمینه هم خواهید توانست به شیوه غیر حضوری از وکیل یا منشی وکیل خود آگاهی در مـورد اسناد مورد نیاز تهیه نمایید.
در دفاتر مشاوره یا وکالت با تعداد مراجعین زیاد، هر رجوع کننده زمان تعیین شده ای برای انجام رجوع حضوری دارد که با دقت به مورد حقوقی وی از پیش تعیین می شود. از این رو برای احترام به زمان خود و دیگران حتی المقدور یک ربع جلوتراز وقـت مقرر خود در دفتر حضور پیدا کنید تا پـس از پرکردن ساختـارهای لازم، بتوانید در وقـت ویژه به خود در دفتر وکیل حضور پیدا کنید.

انواع وکالت

وکالت مطلق:به ایـن معنا است که شخصی را  برای تمام کارها خود وکیل نمایید و ایـن وکالت که حاوی کارها اداری و الی موکل می شود.
وکالت مقید:در ایـن نوع وکالت مورد وکالت کاملا معیـن هست و وکیل می بایست فقط در همـان مورد وظیفه ی خود را انجام دهد.
وکالت از نظـر شکل به سه نوع تقسیم بندی می شود. رسمی وعادی وشفاهی.

تعهدات وکیل:

هر زمان از طرف وکیل به موکل خسارتی اعمال شود که وکیل مقصر آن بود از ایـن رو هست که وکیل می بایست اقدامات خود را مصلحت موکل بدانند و مراعت دونسته و از اختیارات داده تجاوز ننماید.

ویژگیها ی یک وکیل خوب چیست؟

1- تحقيق كنيد زيرا می بایست ازتوانايي علمي ؛ شهرت ؛ تجربه ؛ حسن اخلاق و حق الوكاله و سایـر خصوصیات يك وكيل خوب مطمئن شويد تابتوانيد كه پرونده اي كه گاه سرنوشت زندگي شما را تعداد خواهد زد ؛ به دستان با كفايت لو بسپاريد.
2- هيچگاه صرفاً به تبليغاتي كه يك وكيل كرده هست اكتفا ننماید. تبليغات تلويزيوني ؛ اينترنتي و دیگر رسانه هاي دسته معيار و ملاك مناسبي براي تحقيق نيستند. مي توانيد به كانون وكلاي دادگستري مراجعه كنيد و دربـاره سابقه وكيلي كه نیت گزینش آن را داريد اطلاع پیدا کنید.
3- سن و جنس وكيل (زن يا آقـا بودن) ملاك ومعيار مناسبي براي خوب بودن يا بد بودن وكيل نمی باشد. گاهي اوقات يك وكيل تحصيل كرده جوان بسيار مي تواند از يك وكيل سالخورده و به شکل با تجربه به كار شما بيايد. زن يا مرد بودن وكيل خيلي اهميت ندارد و ملاك علم ؛ شهرت وحسن خلق او می باشد.
4- شخصی كه عنوان وكيل و مشاورحقوقي را اخذ مي نماید علاوه براين كه حداقل مدرك كارشناسي رشته حقوق را دارد ؛ وهله بسيار سخت كانون وكلا را براي دريافت پروانه گذرانده می باشد.
ویژگی های یک وکیل خوب چیست؟
این روزها با ظرافت به شرایط اقتصادی و فرهنگی کمتر خانواده ای است که به نوعی درگیر پرونده های قضایی نباشد. بدیهی هست که همگان تسلط بر قوانین ماهوی و شکلی ندارند و مقتضای عقل هست که دفاع از حقوق به وکیل مجرب سپرده شود. اکثراشخاص طرفدار این می باشند که پرونده های خود را به برترین وکیل پایه یک دادگستری محول کنند. شرایط وکلا بسیار شبیه به پزشکان هست و همـان گونه که در بیماری ‌های دشوارانسان به هر پزشکی اعتماد نمی نماید در گزینش وکیل نیز می بایست دقت زیادتری وجود داشته باشد. بعضی اوقات مشاهده شده هست که افرادی با سوء بهره گیری از نا آگاهی مردم؛ خود را وکیل دادگستری معرفی می کنند و مبالغ خیلی زیادی را به عنوان حق الوکاله از آنان می گیرند. چنان چه که؛ هیچ جوازی برای وکالت در محکمه ها نداشته و با وعده های پوچ و بی اساس از جمله وجود آشنایی با بعضـی افـراد دارای نفوذ؛ اقدام به اخاذی و به اصطلاح کار چاق کنی کـرده ‌اند.
 
وکالت درمعنی کلمه به مفهوم واگذار نمودن هست و در اصطلاحات حقوقی؛ وکالت عقدی هست که به باعث آن یکـی از دوطرف ؛ طرف بـقیـه را برای انجام کاری وکیل یا وکیل خود گزینش می نماید. ضمناً وی میتواند در سمت مشاوره حقوقی به شما کمک نماید. قانون مدنی وکالت را چنین تعریف کـرده است: وکالت عقدی است که به باعث آن یکـی از طرفین طرف بـقیـه را بر انجام امری وکیل خود قرار می دهد. با انعقاد عقد وکالت؛ وکیل و موکل در مقابل یکدیـگر حق و تکلیف یافته؛ حاوی روابط حقوقی؛ وظایف و مسئولیت های متقابلی می شوند.
اکثر اشخاص نیز طرفدار این هستنـد که پرونده های خود را به برترین وکیل محول کنند. در حوزه لزوم بهره گیری از وکیل متبحر بسیار سخن گفته شده هست و علـی رغم ایـن که هنوز در کشور ما مثل کشورهای گسترش یافته؛ بهره گیری از امکانات وکیل پایه یک دادگستری رونق گرفته هست اما آن چنان ویژگی های بهره گیری از وکیل معیـن هست که بیشترکردن کلام؛ توضیحات واضحات خواهد بود.
مهم‌ترین ویژگی یک وکیل خوب مورد اعتماد بودن وی می باشد. ایـن امر مستلزم وجود صداقت؛ امانت و احساس مسئولیت پذیری در وکیل می باشد. وکیلی که از نظـر اخلاقی همـه موارد را دارا باشد ولی فاقد تخصص و علم ضـروری باشد؛ نمی تواند به نحو مقتضی از حقوق موکل خود دفاع نماید. بـعد وکیلی را می توان مورد تاییـد قرارداد که نیز از نظـر تندرست اخلاقی مورد قبول باشد و نیز تخصص ضـروری در اموری که به وی سپرده می شـود را به دست آورده باشد.
لازم هست اگر کاری انجام پذیر نمی باشد و از همـان اول مشـخص شده هست که به سرانجام ضـروری نمی رسد؛ وکیل وانمود به انجام آن نکند و قول بیهوده به موکل ندهد. نتیجه کار را همـان طور که می بیند به موکل بگوید و نیازی نمی باشد که صد درصد قول برنده شدن در اختلاف را به موکل بدهد. یک وکیل خوب تلاش در گمراه کردن قاضی یا پیچیده کردن پرونده یا به بیراهه کشاندن آن نخواهد داشت. مهم ترین ویژگی یک وکیل خوب مورد اعتماد بودن او می باشد. ایـن امر مستلزم وجود صداقت؛ امانت و احساس مسئولیت پذیری در وکیل می باشد.  وکیلی که از نظـر اخلاقی همـه ویژگی ها را دارا باشد ولی فاقد تخصص و علم ضـروری باشد؛ نمی تواند به نحو مقتضی از حقوق موکل خود دفاع نماید .
 

درباره تهران وکیل

در ابتدا ما 5 تن از فارغ التحصیلان دکتری رشته حقوق دانشگاه تهران بودیم، که بعد از گذراندن مراحل مربوطه، دریافت پروانه پایه یک وکالت از کانون وکلای دادگستری مرکز، با نیت گسترش عدل و داد و احقاق حق مظلومان و نظم خواهی در سال 1385 گروهی تشکیل دادیم و به کار وکالت به صورت تخصصی مشغول شدیم و بعد از گذراندن سالیان زیاد در کسب تجربه اکنون با یاری خداوند متعال گروه ما به 1200 وکیل مجرب و متخصص افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر تعداد زیادی از قضات بازنشسته و اعضای هیئت علمی دانشگاههای سراسری که سابقه زیادی در ذمه وکالت دارند با موسسه حقوقی تهران وکیل همکاری می نمایند. موسسه حقوقی تهران وکیل با بیش از هزاران پرونده موفق و فعالیت در بیش از 22 استان کشور با شعار ( عدالت برای همه ) توقیق خدمت به هموطنان گرامی دارد.

 

تهران وکیل

موسسه حقوقی تهران وکیل

مشاوره حقوقی رایگان : 77221941

آدرس : تهران، نارمک، خیابان فرجام

نرسیده به چهار راه ولیعصر پلاک 578، طبقه دوم

فرم درخواست مشاوره رایگان