وکیل آنلاین چت

وکیل آنلاین چت

وکیل آنلاین چت | موسسه حقوقی تهران وکیل

وکیل آنلاین چت | موسسه حقوقی تهران وکیل

وکیل آنلاین چت

در این مطلب می خواهیم برای شما دوستان عزیز در مورد وکیل آنلاین چت توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. شما می توانید با دنبال کردن ما تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید. در ادامه با ما باشید.

وکیل آنلاین : در حال حاضر به دلیل رشـد تکنولوژی بسیاری از شغل ها بصورت آنلاین کارخود را انجام می دهند. وکالت هم یکـی از این شغل هاست. در چند دهه اخیر موکل ها  برای رابطه با وکیل خویش قطعا باید به دفتر کار او میرفت ند و درساعت و وقـت تعیین شده می بایست رجوع می نمودند. اما حالا چی ؟؟؟؟؟ اراده کنی میتونی با وکیلت حرف بزنی ببینی و مشکلتو حل کنی .به این مدل وکیل ها وکیل آنلاین چت میگیم. یعنی موکل هرموقع از شبانه روز ، هر موقع از هفته ، هر موقع از سـال ، وغیره موکل خواهـد توانست وکیل آنلاین چت خود را مشاهده کند حرف بزند و یا با بهره گیری از فضای مجازی با او چت نماید. وکیلی که می خواهد بصورت آنلاین کار نماید، باید رابطه ضـروری باوکلای دیگررا داشته باشد پای بند به اصول اخلاقی باشد.

وکیل

پیدا کردن یک وکیل آنلاین چت مناسب و با تجربه و اینکه آیا وقتی دارد برای شما بگذارد یا خیر مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی هست و  با وجود این نوع وکیل ها که به شیوه آنلاین بسیار به نفع موکل شده چون باصرف و هنگام و هزینه پایین تر و یک سوال ضـروری در رابطه با اطلاعات وکیل آنلاین چت مورد نظـر به آسانـی به وکیل خوب خود در تمام جا و تمام وقت دسترسی پیدا نماید. اگر شما در بیرون از کشور می باشید و نیاز به یک وکیل آنلاین چت برا ی فعالیت های حقوقی خود دارید و نخواهید توانست به ایران سفر کرده و به دنبال یک وکیل خوب بگردید کافیست با یکـی از وکلای آنلاین ارتباط برقرار کنید و کار خود را بعد از کسب اطمینان خاطر به او واگذار نمایید.

 

وکالت چیست؟
 
قانون مدنی ایران در ماده 656 وکالت را چنین تعریف نموده است: «وکالت عقدی هست که به سبب آن یکـی از دو طرف طرف دیگر را بر انجام امری وکیل آنلاین چت خود می کند » ا انعقاد عقد وکالت، وکیل آنلاین چت و موکل در برابر همدیـگر حق و تکلیف یافته، حاوی روابط حقوقی، وظایف و مسئولیت‌های متقابلی خواهند شد. وکالت در کلمه به معنای واگذار کردن یا تفویض کردن می باشد و در اصطلاح حقوقی: عقدی هست که به سبب آن یکـی از دو طرف عقد، طرف دیگر را برای انجام امری نایب(نماینده) خود می‌نماید. وکالت ازعقود خیلی رایـج می‌باشد، که هم اکنون در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و بانک‌ها بهره گیری بیشتری می‌شود، وکالت عقد(قرارداد) هست و سرانجام نیاز به ایجاد موکل و قبول وکیل دارد.
 

اقسام وکالت:

 
الف) وکالت مطلق: یعنی اینکه فردی را برای همـه کارها وکیل آنلاین چت نماید و این حاوی کارها اداری و مالی موکل می‌شود مثل فروش و یا خرید و یا پرداخت هزینه خانواده که در این قسم اعمال وکیل آنلاین چت نیاز به اجازه موکل ندارد.
 
ب) وکالت مقید: در این نوع وکالت، مورد وکالت معیـن و مشـخص هست و وکیل آنلاین چت می بایست درهمـان مورد معین، عمل کند. مثل خرید مسکن یا فروختن خودرو.
 
مورد وکالت می بایست امری باشد که به سبب قانون یا طببعتا در انحصار فـرد نباشد، مثل وکالت در مجلس معامله که می بایست خودش عمل نماید و نمی‌تواند دیگری را وکیل آنلاین چت نماید و دیگر اینکه خود فـرد موکل بتواند آن را انجام دهد، برای مثال فـرد ورشکسته که از دخالت در اموال ممنوع هست نمی‌تواند دربـاره آن به دیگری وکالت دهد.
 
حد و حدود وکالت:
 
«وکیل آنلاین چت نمی‌تواند عملی را که بیرون از حدود وکالت هست را انجام دهد»(مفاد ماده 663قانون مدنی)
 
« چنان چه که وکالت بطور مطلق داده شده و قیدی در آن نیامده مرتبط به ادارۀ اموال می باشد ». (مفاد ماده 661 قانون مدنی)
 
مثلاً‌ در بیع، حدود وکالت، فروش هست و قبض ثمن آن جزو وکالت در بیع نمی باشد مگر اینکه قرینه ی قطعی برآن باشد.
 
مورد وکالت:
 
راجع به مورد وکالت می توان مسائل زیـر را بطور خلاصه اشاره کرد:
 
1- مورد وکالت نبایستی از مسائلی باشد که قانون مباشرت فـرد اصیل را لازم و ضـروری بداند مثل وکالت در سوگند.
 
2- وکالت می بایست معلوم باشد چنان چه وکالت به شکل مطلق باشد به کارها اداری و تصرفات مادی محدود خواهد شد.
 
3- مقوله وکالت خواهـد توانست امور مادی یا حقوقی باشد مثلاً وکالت در تزویج و طلاق یک امر حقوقی هست ولی وکالت در دریـافت ثمن یا وکالت در پرداخت مالیات یا قبض مبیع یک امر مادی و تملک مادی حساب می شود . وکالت در تمام امور شانس دارد مگر اینکه مباشرت اصیل قانوناً ضـروری و لازم باشد.
 

وکالت در توکیل

 
این‌ که وکیل آنلاین چت مجاز باشد انجام امری را که در آن وکالت به دیگری واگذارد نیاز به تصریح دارد و در غیر این صورت شخصی ثالث در مقابل موکل مسئول خسارات خواهد بود. برای مثال در طلاق، چنان چه خانم بخواهد وکالت در طلاق را از طریق وکیل طلاق پیگیری کند، ضـروری هست وکالت در توکیل را از جانب شوهر در اختیار داشته باشد. وکیل شانس دارد یک شخـص باشد یا زیـادتر و موقعی تعدد شانس دارد بطور اجتماع باشد( اینکه تمام با هم وکالت کنند) یا اینکه بطور مستقل باشد(هر کدام انجام دهد ضـروری می باشد). وکالت شانس دارد رایگان باشد یا با اجرت و چنان چه رایگان بودن قید نشده محمول بر با اجرت خواهد بود. وکالت عقدی هست جائز و دو طرف می‌توانند هر گاه خواستند آن را بر هم بزنند مگر اینکه وکالت وکیل یا نداشتن عزل او، ضمن عقد لازمی شرط شده باشد.
 
تعهدات وکیل آنلاین چت:
 
1)اگر از اقدامات یا سهل‌انگاری وکیل آنلاین چت خسارتی به موکل وارد شود وی مسئول می باشد.
 
2) رعایت مصلحت موکل در اقدامات و کار های خود.
 
3)عودت اموال تحویلی، چرا که وکیل آنلاین چت امین هست و آن‌چه را که در اثر وکالت به دست می‌آورد می بایست به موکل تحویل دهد.
 
4)تسلیم صورت‌حساب وکالت.
 
تعهدات موکل
 
1) التزام عملی به تعهدات وکیل آنلاین چت در قبال اشخاص ثالث؛ چون وکیل از طرف وی انجام وظیفه کرده است.
 
2) پرداخت هزینه وکالت مثل کرایه و عوارض و مالیات که وکیل پرداخته است.
 
3) پرداخت اجرت وکیل آنلاین چت که حسب قرارداد یا عرف یا اجرة المثل پرداخت خواهد شد.
 

انتهـا وکالت

 
«وکالت به طرق زیـر مرتفع خواهد شد: 1) عزل موکل که وکیل آنلاین چت را از وکالت عزل نماید . 2) موت یا جنون وکیل یا موکل. 3) موت یا جنون وکیل یا موکل» (مفاد ماده 678 قانون مدنی)
 
جدای از این مسائل ، سفه وکیل آنلاین چت و موکل و انتهـا یافتن مقوله وکالت را می بایست از مسائل انقضای وکالت دانست. پس نخستین گام برای موفقیت در حل مساله حقوقی، گزینش برترین وکلای دادگستری و مجرب و بهره گیری از خدمات حقوقی مناسب در حوزه مشاوره حقوقی و وکالت در همه دعاوی حقوقی می باشد. هدف از تهیه این پایگاه، رسیدن به سطح بالای اطلاعات و دانش عموم مردم از قوانین حقوقی ایران زمین و عرضه مقالات حقوقی کلیدی در حوزه مشاوره حقوقی  می باشد.

 

ماده 656 قانون مدنی وکالت عقدی هست که به موجب آن یکـی از دو طرف طرف دیگر را برای انجام امری وکیل خود می نماید ؛ بـعد مطابق تعریف فوق وکالت ، عقد هست و مشمول ماده 183 قانون مدنی می باشد. عقد وکالت برگرفته از بند 1و2 ماده 678 و نیز ماده 679 قانون مدنی عقدی جایز بوده و مشمول ماده 186 می باشد. ماده 678 : وکالت به طرق زیـر مرتفع خواهد شد : 1- عزل موکّل ( عزل وکیل بوسیـله موکّل ) 2- استعفای وکیل 3- به موت یا به جنون وکیل یا موکّل . در باب عزل وکیل بوسیـله موکل و وقـت آن ماده 679 می گوید : موکل خواهـد توانست هر زمان که بخواهد وکیل را عزل نماید مگر اینکه وکالت وکیل یا نداشتن عزل ( وی ) ضمن عقد لازمی شرط شده باشد.

بنابر آنچه گفته شد وکالت عقدی جایز هست و موکل هر وقـت بخواهد خواهـد توانست وکیل آنلاین چت را عزل نماید و وکیل هم هر وقـت بخواهد خواهـد توانست استعفا دهد. جدای از این بند 3 ماده 678 ق.م مـرگ و جنون هر یک از وکیل آنلاین چت یا موکّل را از موجبات منفسخ شدن عقد وکالت می داند حال پرسشی که شانس دارد اینجا پیش بیاید این هست که چنان چه در عقد وکالت به غیر از جنون و مـرگ یکـی از دو طرف عقد را بر هم بزند و موقعی انجام این عمل طرف بـقیـه متزیان شود آیا طرف بر هم زننده مسئولیتی خواهد داشت یا خیر ؟ ثانیا ، چنان چه هر دو با هم عقد را بر هم زنند این رفتار چه گفته می شود ؟ با دقت به ماده 675 ق.م ، موکل می بایست هزینه هایی را که وکیل آنلاین چت شخصا متحمل شده هست را به علاوه اجرتش متناسب با عملکرد وی پرداخت نماید ؛ این جا شانس دارد این سوال مطرح شود که چرا قید متناسب با عملکرد را برای پرداخت اجرت می آوریم ؟  به این دلیل که چنان چه بصورت مطلق بگوییم اجرت وکیل آنلاین چت پرداخت شود و حدود آنرا تبیین نکنیم موقعی عدم انجام وکالت به نحو احسن ، نه می شود هیچ حق الزحمه ای را پرداخت نکرد و نه عادلانه است که  حق الزحمه او بطور کامل پرداخت کرد چون در هر دو صورت ظلم و اضرار هست و مطابق قاعده فقهی لا زیان و لا ضرار فی الاسلام درست نیست . پس می بایست متناسب با عملکرد وکیل حق الوکاله او را پرداخت کرد؛ ولی حال چنان چه وکیل استعفا دهد و موکل به واسطه این استعفا متزیان شود تکلیف چیست ؟ در اینجا هم چنان چه زیانی متوجه موکل شود به باعث استعفای بی موقع وکیل مطابق ماده 43 قانون آیین محاکمه مدنی وکیل آنلاین چت ملزم به جبران خسارت مادی و معنوی خواهد بود و چنان چه موکل وکیل را عزل نماید حق الوکاله وکیل مطابق آنچه در فوق گذشت می بایست پرداخت شود. ماده 43 ق.آ.د.م : عزل یا استعفای وکیل یا مشـخص وکیل می بایست در وقتی انجام شود که سبب تجدید جلسه محکمه نگردد ، در غیر این صورت محکمه به این علت جلسه را تجدید نخواهد نمـود . پس استعفا یا عزل می بایست مطابق ماده و 667 و666 قانون مدنی و نیز مواد 38 و 39 قانون آیین محاکمه مدنی باشد و الا مشمول ماده 43 ق . آ.م خواهد بود . در مـورد پرسش دوم هم به نظـر میرسد که این امر ایقاعی هر دو طرف است؛ ایقاع عملی هست که ایجاب کننده و قبول کننده آن به عزم یک شخـص است ، اثرگذاری ایقاع یا به شکل یک طرفه هست و یا دو طرفه ؛ ایقاع یک طرفه تنها نسبت به خود ایقاع کننده اثر دارد شبیه اعراض ( اسقاط حق عینی ) و دو طرفه مثل طلاق و ابراء ( اسقاط حق دینی ) که یک طرف عزم به عملی حقوقی می نماید و هم برای خودش و هم برای شخص دیگری آثار حقوقی تهیه می نماید برای مثال در ابراء شخـص هم حق خود را ساقط می نماید و هم ذمه مدیون را ، بدون اینکه مدیون در ایجاب و یا حتی قبولی نقشی داشته باشد.

سایرمطلب مربوط به نوع وکالت می باشد. وکالت یا به شیوه مطلق هست یا مقید. الان می خواهیم دربـاره وکالت مطلق در فروش صحبت کنیم، به این مفهوم که فردی به فـرد دیگری بطور مطلق وکالت می دهد که مال او را بفروشد و به او در گزینش مشتـری و ثمنی که قرار هست اخذ نماید و غیره اصطلاحا اختیار تام می دهد ؛ حال مسئله این هست که آیا وکیل آنلاین چت حق دارد خود را مشتـری مال قرار دهد و مال را خریداری کند یا خیر؟ جـواب این هست که حق ندارد مگر اینکه بهای کالا مشـخص باشد و مظنّه بورسی داشته باشد ، در این صورت وکیل آنلاین چت خواهـد توانست خود طرف معامله واقع شود ، بـعد وکیل آنلاین چت می بایست دقت نماید مشاهده کند عین مظنه بورسی ( مظنه بورسی یعنی برای مثال اکثریت اجتماع از مقدار ثمن آن مطلع باشند و هزینه عرفی و بازاری آن را بدانند  ) دارد یا نه؟ حال مشاهده کنیم جـواب این سوال که پرسش کارشناسی ارشد همه ی سـال 86 است چیست ؟ { بر حسب وکالت نامه ، وکیل آنلاین چت خواهـد توانست مورد وکالت را به هر مبلغ و به هر کس که صلاح بداند بفروشد ؛ وکیل هم مورد وکالت را با یک پنجم بهای واقع به خود می فروشد حال وضعیت این بیع چطور هست ؟ } در این پرسش چند نکته قابل برداشت هست ، اولا از سیاق عبارت این مفهوم برداشت می شود که نوع وکالت ، مطلق هست اما نکته ای که وجود دارد این هست که نمی دانیم بهای کالا مظنه بورسی دارد یا خیر ؟ ما چنان چه علم نداشته باشیم که مظنه بورسی وجود دارد یا نه  می بایست اصل نداشتن را جاری کنیم و بنا را بر این بگذاریم که در وقـت بیع مال حاوی هزینه معینی نشده است اما چون در اینجا گفته وکیل آنلاین چت به یک پنجم هزینه واقعی عین فروخته فاز این رو مال حاوی هزینه معین بوده است.

 

درباره تهران وکیل

در ابتدا ما 5 تن از فارغ التحصیلان دکتری رشته حقوق دانشگاه تهران بودیم، که بعد از گذراندن مراحل مربوطه، دریافت پروانه پایه یک وکالت از کانون وکلای دادگستری مرکز، با نیت گسترش عدل و داد و احقاق حق مظلومان و نظم خواهی در سال 1385 گروهی تشکیل دادیم و به کار وکالت به صورت تخصصی مشغول شدیم و بعد از گذراندن سالیان زیاد در کسب تجربه اکنون با یاری خداوند متعال گروه ما به 1200 وکیل مجرب و متخصص افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر تعداد زیادی از قضات بازنشسته و اعضای هیئت علمی دانشگاههای سراسری که سابقه زیادی در ذمه وکالت دارند با موسسه حقوقی تهران وکیل همکاری می نمایند. موسسه حقوقی تهران وکیل با بیش از هزاران پرونده موفق و فعالیت در بیش از 22 استان کشور با شعار ( عدالت برای همه ) توقیق خدمت به هموطنان گرامی دارد.

 

تهران وکیل

موسسه حقوقی تهران وکیل

مشاوره حقوقی رایگان : 77221941

آدرس : تهران، نارمک، خیابان فرجام

نرسیده به چهار راه ولیعصر پلاک 578، طبقه دوم

فرم درخواست مشاوره رایگان