معافیت تحصیلی : برابر قانون خدمت وظیفه عمومی،کلیه دانش آموزان و دانشجویان و طلاب علوم دینی،اگر در حین تحصیل به سن مشمولیت برسند،تا زمان ادامه تحصیل از اعزام به خدمت معاف خواهند بود. صدور کارت معافیت تحصیلی موکول به گواهی اشتغال به تحصیل از مقامات صالحه است. نامبردگان به محض ترک تحصیل یا اخراج یا فراغ از تحصیل باید خود را برای انجام خدمت معرفی نمایند.

وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری - اعم از حقوقی یا حقیقی - به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود.

تعریف وکالت :

وکالت عقدی است که بموجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را بر انجام امری نایب خود قرار می دهد. با انعقاد عقد وکالت، وکیل و موکل در برابر یکدیگر حق و تکلیف یافته، دارای روابط حقوقی، وظایف و مسئولیت های متقابلی می شوند. وکالت در لغت به معنای واگذار کردن یا تفویض کردن می‌باشد. وکالت در اصطلاح حقوقی: عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین عقد، طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می‌نماید.

همان طور كه در هنگام بیماری توصیه به مراجعه به پزشك می شود و از خود درمانی منع می شود، وقتی كه مشكل حقوقی یا قضایی بروز می كند هم باید پیش متخصص رفت وكار را به كاردان سپرد. در كشور ما فرهنگ مراجعه به وكیل، به آهستگی روبه گسترش است. اما یكی از موانعی كه در مراجعه به وكیل هست، بدبینی نسبت به انجام وظایف وكیل است.

مقررات مربوط به وكلا، ترتیبی را برای رسیدگی به تخلفات وكلا تعیین كرده است كه هركس شكایتی از رفتار یا اخلاق وكیلی داشته باشد، بتواند آن را پیگیری كند. با وجود این امكان، موكل ناراضی، می تواند تصمیم در مورد اخلاق و رفتار وكیل را به مرجع صالح به رسیدگی بسپارد. بنابراین سوء تفاهمی نباید درخصوص صحت رفتار وكلا باقی بماند. اما این سؤال بسیاری از شهروندان است كه كی وكجا می توان از اقدامات وكیل شكایت كرد؟ در پاسخ باید گفت كه تخلف هایی كه وكلا به مناسبت شغل خود انجام می دهند در دادسرای انتظامی وكلا رسیدگی می شود. هركس شكایتی از اخلاق یا رفتار وكیلی دارد كه مربوط به شغل اوست، می تواند ترتیب زیر را طی كند.

آیا شما تا حالا با تبلیغات هایی در زمینه آیا به همسر خود، دوست شک دارید؟ آیا دوست دارید بفهمید در تلگرام آنها چه میگذرد؟ بی شک همه با این نوع تبلیغات آشنا هستید. این پیامی است که نه‌تنها آدم‌ها را تشویق می‌کند حریم خصوصی دیگران را به بهانه شک و تردید نقض کند، که آدم‌ها را به هک کردن برنامه‌های موبایلی و اقدامات عجیب و غریب جاسوسی هم، که اساساً کار یک شهروند معمولی نیست، تشویق می‌کنند.

اگر شما برای مسئله حقوقی خود نیاز به یک وکیل مجرب زن دارید می توانید با موسسه حقوقی تهران وکیل تماس بگیرید. برای خیلی از موکلین پیش آمده از که به دنبال وکیل مجرب زن هستند و معمولا از بین لیست وکلا خیلی تمایل به انتخاب وکیل زن هستند. در بعضی موارد که طرف یک دعوی یک خانم باشد موکلها ترجیح می دهند که وکیل مجرب زن را انتخاب نمایند که بتوانند به قول معرف با طرفشان کنار بیاید. البته یکی دیگر از ادله هم می تواند این باشد که یک وکیل مجرب خانم خیلی بیشتر بر امور دقت می کند و حتی ریزه کاری های یک پرونده را مد نظر دارد و معمولا خانم ها بیشتر به جزئیات توجه دارد.

بیشتر افراد علاقه مند هستند که پرونده های خود را به بهترین وکیل پایه یک دادگستری محول کنند. شرایط وکلا بسیار شبیه به پزشکان است و همانطور که در بیماری‌های سخت انسان به هر پزشکی اعتماد نمی کند در انتخاب بهترین وکیل تهران هم باید دقت زیادی وجود داشته باشد. گاهی دیده شده است که افرادی با سوء استفاده از نا آگاهی مردم، خود را وکیل دادگستری معرفی و مبالغ هنگفتی را به عنوان حق الوکاله از آنان گرفته اند. در صورتی که، هیچ مجوزی برای وکالت در دادگاه ها نداشته و با وعده های پوچ و بی اساس از جمله وجود آشنایی با برخی افراد دارای نفوذ، اقدام به اخاذی و به اصطلاح کار چاق کنی کرده‌اند.

درباره تهران وکیل

در ایتدا ما 5 تن از فارغ التحصیلان دکتری رشته حقوق دانشگاه تهران بودیم، که بعد از گذراندن مراحل مربوطه، دریافت پروانه پایه یک وکالت از کانون وکلای دادگستری مرکز، با نیت گسترش عدل و داد و احقاق حق مظلومان و نظم خواهی در سال 1385 گروهی تشکیل دادیم و به کار وکالت به صورت تخصصی مشغول شدیم و بعد از گذراندن سالیان زیاد در کسب تجربه اکنون با یاری خداوند متعال گروه ما به 1200 وکیل مجرب و متخصص افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر تعداد زیادی از قاضی بازنشسته و اعضای هیئت علمی دانشگاههای سراسری که سابقه زیادی در ذمه وکالت دارند با موسسه حقوقی تهران وکیل همکاری می نمایند. موسسه حقوقی تهران وکیل با بیش از هزاران پرونده موفق و فعالیت در بیش از 22 استان کشور با شعار ( عدالت برای همه ) توقیق خدمت به هموطنان گرامی دارد.

 

تهران وکیل

موسسه حقوقی تهران وکیل

مشاوره حقوقی رایگان : 77221941

آدرس : تهران، نارمک، خیابان فرجام

نرسیده به چهار راه ولیعصر پلاک 578، طبقه دوم

فرم درخواست مشاوره رایگان