طلاق توافقی

طلاق توافقی

طلاق توافقی - موسسه حقوقی تهران وکیل

طلاق توافقی - موسسه حقوقی تهران وکیل

مشکلات طلاق توافقی

 
طلاق توافقی عبارت است از طلاقی که در آن  زوج و زوجه  در ارتباط با تمامی حقوق و تکالیف یکدیگر به توافق جامع و واحدی خواهند رسید که به اختصار در رابطه با هر یک از این حقوق و تکالیف در ذیل بحث خواهیم کرد.
 
معمولا پس از صدور حكم طلاق توافقی، شوهر هیچ اجباری برای آمدن به محضر ندارد و چون این طلاق با توافق طرفین صورت می‌گیرد، به لحاظ قانونی رفتن به محضر هم باید با توافق طرفین باشد و نمی‌شود توافق طرفین را با الزام همراه كرد، بنابراین برای حل این مشكل شاید بهترین راهكار این باشد كه طرفین الزام رفتن به محضر را نیز جزیی از تعهدات خود در دادخواست ذكر كنند تا در نهایت در حكم دادگاه منعكس شود. در این صورت می‌توان الزام شوهر را به آنچه خود تعهد داده است، از دادگاه درخواست كرد.
مزیت طلاق توافقی توسط وکیل
 • ظرف مدت سه تا هفت روز کاری انجام خواهد شد.
 • نیازی به حضور زن و مرد در دادگاه نمی باشد.
 • توافقات زن و مرد توسط وکیل صورت جلسه و مطابق آن حکم صادر میشود.
 • اجرای صیغه طلاق هم بدون حضور زن و مرد و توسط وکیل میباشد.
 • نیازی به حضور زن و مرد در جلسات مشاوره نمیباشد و وکیل به جای آنها در جلسات مشاوره شرکت خواهد کرد.
طلاق توافقی - موسسه حقوقی تهران وکیل

برگه دادخواست طلاق توافقی

در برگه دادخواست صدور گواهی عدم امكان سازش ( طلاق توافقی )‌ مواردي كه بايد درج شود عبارتند از:
 • مشخصات طرفین: نام، نام‌خانوادگی،‌ نام پدر، شغل، محل اقامت خواهان و خوانده
 • مشخصات وكیل یا نماینده قانونی (در صورت وجود)
 • تعیین خواسته و بهای آن: تقاضای صدور گواهی عدم امكان سازش (طلاق توافقی)‌ دلایل و منظمات دادخواست: فتوكپی مصدق عقدنامه ازدواج

آیا در طلاق توافقی امکان گرفتن مهریه است؟

در طلاق توافقی تمامی شرایط به توافق محضری طرفین بستگی خواهد داشت و در صورتیکه میزان مهریه مشخص یا بذل شده باشد و حق رجوع به ما بذل اسقاط شده باشد دیگر وجه نمیتواند بعد از طلاق مهریه ی خود را مطالبه نماید.

طلاق توافقی - موسسه حقوقی تهران وکیل

مدت زمان عده در طلاق توافقی چقدر است؟

در طلاق توافقی در صورتیکه زن باکره نباشد مدت زمان عده سه ماه و ده روز است ولی در صورتیکه خانم باکره باشد دیگر زمان عده وجود نخواهد داشت.

طلاق توافقی - موسسه حقوقی تهران وکیل

در طلاق توافقی در مورد چه چیزهایی باید توافق شود؟

در طلاق توافقی تمامی حقوق زن شامل مهریه. نفقه. اجرت المثل. حضانت فرزند. نحوه ملاقات با فرزند و نفقه فرزندان باید به صورت دقیق توافق شود.

طلاق توافقی - موسسه حقوقی تهران وکیل

چه زمان زن حق طلاق توافقی دارد؟

 • استنکاف شوهر از دادن نفقه
 • سو معاشرت یا رفتار زوج
 • ابتلا به بیماری صعب ‌العلاج
 • جنون مرد،هنگامی که فسخ نکاح ممکن نیست
 • محکومیت مرد به حبس بیش از 5 سال
 • اعتیاد مرد
 • ترک زندگی از سوی مرد

دادخواست طلاق توافقی

نمونه دوم دادخواست طلاق توافقی

ریاست محترم دادگاه های خانواده تهران
 
با سلام احتراما اینجانبان بر طبق کپی مصدق عقدنامه پیوست از مورخ در عقد نکاح دائم یکدیگر می باشیم که به دلیل عدم تفاهم اخلاقی تمایل به جدایی و طلاق داریم. لذا از محضر محترمتان صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی) مورد استدعاست.

نمونه اول دادخواست طلاق توافقی

به شرح مندرج در سند ازدواج رسمی شماره ترتیب ………… دفتر ازدواج شماره…………..اینجانب ………. با …………..در تاریخ   ……….. ماه ………….به عقد دائم یکدیگر در آمده ایم که با وصف آنکه دارای فرزند مشترک نمی باشیم/می باشیم بواسطه عدم تفاهمات اخلاقی وروحی منجر به اختلافات متعدد حاصله قادر به ادامه زندگی مشترک زناشوئی نمی باشیم لهذا بواسطه مذکور شده مصمم به طلاق بوده با تقدیم دادخواست مذکور صدور گواهی مذکور جهت ارائه به دفترخانه طلاق واجرای صیغه طلاق را درخواست داریم.
شرایط و توافقات حاصله به این شرح است: ۱-زوجه تمامی مهریه خود/یا قسمتی از آنرا را شامل ……….. سکه بهار آزادی یا وجه نقد ومبلغ …………………….ریال را همزمان با اجرا ووقوع طلاق به زوج بذل نموده وزوج قبول بذل می نماید.۲-جهیزیه در نزد زوجه بوده ووی ادعای در اینخصوص ندارد.۳-زوجه باردار نبوده و فاقد فرزند مشترک /یا دارای ……فرزند مشترک می باشیم و شرایط حضانت و ملاقات به این شرح است…………………………………………………….۴-زوجه ادعای در خصوص نفقه واجرت المثل ندارد/یا دارد و…………….مبلغ دریافت می نماید.

درباره تهران وکیل

در ابتدا ما 5 تن از فارغ التحصیلان دکتری رشته حقوق دانشگاه تهران بودیم، که بعد از گذراندن مراحل مربوطه، دریافت پروانه پایه یک وکالت از کانون وکلای دادگستری مرکز، با نیت گسترش عدل و داد و احقاق حق مظلومان و نظم خواهی در سال 1385 گروهی تشکیل دادیم و به کار وکالت به صورت تخصصی مشغول شدیم و بعد از گذراندن سالیان زیاد در کسب تجربه اکنون با یاری خداوند متعال گروه ما به 1200 وکیل مجرب و متخصص افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر تعداد زیادی از قضات بازنشسته و اعضای هیئت علمی دانشگاههای سراسری که سابقه زیادی در ذمه وکالت دارند با موسسه حقوقی تهران وکیل همکاری می نمایند. موسسه حقوقی تهران وکیل با بیش از هزاران پرونده موفق و فعالیت در بیش از 22 استان کشور با شعار ( عدالت برای همه ) توقیق خدمت به هموطنان گرامی دارد.

 

تهران وکیل

موسسه حقوقی تهران وکیل

مشاوره حقوقی رایگان : 77221941

آدرس : تهران، نارمک، خیابان فرجام

نرسیده به چهار راه ولیعصر پلاک 578، طبقه دوم

فرم درخواست مشاوره رایگان